top of page
nm7.jpg
ikona3_edited.png

CHCI VYUŽÍT NÁHRADNÍ MATEŘSTVÍ

Rádi byste se o náhradním mateřství dozvěděli více? Vyplňte následující formulář nebo se obraťte na jednu z našich koordinátorek.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Děkujeme za odeslání!

Mgr. Barbora Kahwaji

Vedoucí koordinátorka 

+420 601 088 413

bkahwaji@repromeda.cz

barbora-kahwaji
Mgr. Pavlína Šmidová

Koordinátorka 

+420 725 927 512

psmidova@repromeda.cz

pAVLINA_sMIDOVA.jpg

Toužíte po miminku, ale přirozenou cestou to bohužel nejde? Nejste v tom sami. Párů, kde žena nemůže počít nebo donosit dítě bez pomoci ostatních, přibývá. Naštěstí je zde náhradní neboli surogátní mateřství, které umožňuje mít potomka s vlastní genetickou výbavou i těm ženám, které by jej jinak z medicínského důvodu nikdy mít nemohly.

O náhradní matku může zažádat žena, která není schopna ze závažných zdravotních důvodů počít nebo donosit dítě. Proces vložení embrya biologických rodičů do dělohy náhradní matky může být uplatněn, pokud žena ze žadatelského páru trpí vrozenými vývojovými vadami dělohy, poškozením dutiny děložní, nebo její absencí, chronickými onemocněními, opakovaně potrácí nebo v nedávné době prodělala onkologickou léčbu.

kdo
ikona.png

V České republice není proces náhradního mateřství zakázán, ale zároveň není upraven žádným specifickým zákonem, vychází tedy pouze ze zákonů stávajících. Celá metodika surogátního mateřství bývá doprovázena kvalitními právními konzultacemi a kompletním poradenským servisem.

zakon
PROCES
Jak celý proces probíhá?

Náhradní mateřství je založeno na poměrně jednoduché myšlence. Neplodný pár se domluví s ženou, která je zdravá a schopná donosit dítě. Biologickým otcem dítěte je muž z neplodného páru, jeho spermie je použita k oplodnění vajíčka a on je zapsán do rodného listu dítěte. Pokud má žena z neplodného páru svoje vajíčka, použijí se k oplodnění vajíčka její. Pokud její vajíčka k dispozici nejsou, použijí se vajíčka anonymní dárkyně. Embryo vzniklé spojením těchto pohlavních buněk je následně přeneseno do dělohy náhradní matky, která plod donosí a porodí.

Matkou dítěte je podle zákona žena, která dítě porodí, na stranu druhou však zákon ženě umožňuje vzdát se rodičovských závazků k dítěti a poskytnout jej k adopci. Po porodu se tedy náhradní matka, na základě předchozí dohody s neplodným párem, dítěte vzdá. Poté dojde k osvojení dítěte ženou z neplodného páru. Tato žena je manželka biologického otce dítěte. Osvojením je do rodného listu zapsaná jako matka dítěte, tím se jak muž, tak žena stanou rodiči dítěte.

Pokud jsou obě strany (biologičtí rodiče i náhradní matka) se všemi důležitými  okolnostmi dobře seznámeni a srozuměni a pokud existuje skutečně objektivní zdravotní důvod k této metodě léčby, lze k náhradnímu mateřství přistoupit.

ikona.png
ikona.png
ODMENA
bottom of page